Nieuws op wetgevingsgebied
Politiestrafbeschikking na overtreding

Vanaf 1 april krijgt u in plaats van de oude geldboete een zogeheten politiestrafbeschikking als u een geldboete opgelegd krijgt door politie, opsporingsambtenaren (Koninklijke Marechaussee) of buitengewoon opsporingsambtenaren, zoals handhavers in diensten van de gemeente, boswachters, treinconducteurs en controleurs van busmaatschappijen.
Mensenhandel en kinderporno zwaarder bestraft
Criminelen die zich schuldig maken aan mensenhandel of kinderpornografie kunnen vanaf 1 juli 2009 zwaardere straffen tegemoet zien. Met een aantal wijzigingen van de strafwetgeving wil minister Hirsch Ballin de bestrijding van ernstige misdrijven krachtig aanpakken.
Snel cel in na schenden afspraken bij straf
Het Openbaar Ministerie kan veroordeelden straks direct aanhouden en vastzetten als zij de bijzondere voorwaarden bij hun straf schenden. Dat zijn bijvoorbeeld gedragstraining of een straatverbod.
Kabinet ziet af van wetsvoorstel over groepsbelediging
Het kabinet doet geen voorstellen tot wetswijziging met betrekking tot groepsbelediging in het Wetboek van Strafrecht (WvS). Een uitspraak van de Hoge Raad van begin maart heeft de aanleiding hiervoor weggenomen. De ministerraad heeft op voorstel van minister Hirsch Ballin van Justitie ingestemd met toezending aan de Tweede Kamer van dit kabinetsstandpunt.
Lees meer: Kabinet ziet af van wetsvoorstel over groepsbelediging
Nieuwe wet verbetert dierenwelzijn
Er komt een lijst van dieren die door particulieren mogen worden gehouden. Andere dieren kunnen worden verboden als huisdier. Minister Verburg wil ook dat dieren niet meer zonder rechtvaardiging mogen worden gedood.






