Bijlage. Ongeschikt maken van vuurwapens
Basculerende hagelgeweren met uitwendige hanenBasculerende hagelgeweren met inwendige hanen
Enkelschots grendelgeweren
Meerschots grendelgeweren (repeterende vuurwapens)
Het voor gebruik ongeschikt maken van vuurwapens.
Eisen ten aanzien van het voor gebruik ongeschikt maken van vuurwapens (zie artikel 18, onder a, RWM).
Vuurwapens vallen onder de vrijstelling van artikel 18, onder a, van de RWM, indien ze voor gebruik ongeschikt zijn gemaakt op de navolgende wijze:
- basculerende hagelgeweren (enkel- of meerloops) met uitwendige hanen: zie beschrijving 1
- basculerende hagelgeweren (enkel- of meerloops) met inwendige hanen: zie beschrijving 2
- enkelschots grendelgeweren: zie beschrijving 3
- meerschots grendelgeweren (repeterende vuurwapens): zie beschrijving 4
- overige vuurwapens dienen overlangs te zijn doorgezaagd of afgeslepen.
Aanwijzingen met betrekking tot het voor gebruik ongeschikt maken van de genoemde wapens:
- de daarvoor in aanmerking komende onderdelen dienen eerst onbruikbaar te worden gemaakt en vervolgens gemonteerd en elektrisch vastgelast te worden; een en ander is afhankelijk van type wapen en toegepast afvuursysteem;
- de elektrische lassen dienen op schone en vetvrije oppervlakken te worden gelegd en van deugdelijke kwaliteit te zijn;
- de bewerkingen dienen cumulatief te worden uitgevoerd.
Beschrijving 1: Basculerende hagelgeweren met uitwendige hanen
- Twee gaten boren in elke loop met een diameter van ten minste 8 mm, waarvan één gat uitmondt in de kamer van de loop en één gat op maximaal 150 mm van de achterkant van de loop.
- De kamer van elke loop ten dele versperren met een elektrische las.
- De onderdelen van de sloten vastlassen op de slotplaten.
- Zowel de slagpinnen als de schroeven die de slagpinnen borgen in de bascule, elektrisch vastlassen.
- De voorste of achterste loophaak en de grendelstift inkorten.
- Na het grendelen het restant loophaak en het restant grendelstift elektrisch vastlassen aan de bascule.
- In de loopmondingen nauw passende stalen pennen (cilinders) ter lengte van minste 30 mm elektrisch vastlassen.
Beschrijving 2: Basculerende hagelgeweren met inwendige hanen
- Twee gaten boren in elke loop met een diameter van ten minste 8 mm, waarvan één gat uitmondt in de kamer van de loop en één gat op maximaal 150 mm van de achterkant van de loop.
- De kamer van elke loop ten dele versperren met een elektrische las.
- De slagpingaten in de bascule vergroten tot een diameter van ten minste 10 mm.
- De slagpinpunt verwijderen.
- De spanhefboom, de loophaak en de grendelstift inkorten.
- De lopen en de diverse onderdelen van het grendel-, span- en afvuurmechanisme elektrisch vastlassen aan de bascule.
- In de loopmondingen nauw passende stalen pennen (cilinders) ter lengte van minste 30 mm elektrisch vastlassen.
Beschrijving 3: Enkelschots grendelgeweren
- Een nagenoeg kamervullende stalen pen elektrisch vastlassen in de kamer van de loop. Eventueel de voorkant van de grendel inkorten om deze te sluiten.
- Een nauw passende stalen pen, ter lengte van tenminste 30 mm, elektrisch vastlassen in de loopmonding.
- Twee gaten met een diameter van ten minste 10 mm boren in de onderkant van de loop, waarvan één omstreeks 50 mm voor de kamer en één halverwege de loop.
- Een gat van ten minste 10 mm boren in de onderkant van het huis en de loop ter hoogte van de schroefdraadverbinding huis/loop.
- Twee gaten met een diameter van ten minste 10 mm boren in de onderkant van het huis, doorlopend tot in de grendel.
- De trekkerspannok verwijderen.
- De opening in het huis voor het doorlaten van de trekker-spannok, de twee geboorde gaten in het huis/grendel en het geboorde gat in het huis/loop met elektrische lassen geheel opvullen.
Beschrijving 4: Meerschots grendelgeweren (repeterende vuurwapens)
- Een nagenoeg kamervullende, stalen pen elektrisch vastlassen in de kamer van de loop.
- Een nauw passende stalen pen, ter lengte van tenminste 30 mm, elektrisch vastlassen in de loopmonding.
- Twee gaten met een diameter van ten minste 10 mm boren in de onderkant van de loop, waarvan één omstreeks 50 mm voor de kamer en één halverwege de loop.
- de loop elektrisch vastlassen aan het huis, hetzij ter plaatse van de achterkant van de loop en het inwendige van het huis, hetzij door middel van een te boren gat met een diameter van minimaal 10 mm in het huis en de loop ter plaatse van de schroefdraad. In het eerstgenoemde geval de voorkant van de grendel inkorten om deze te kunnen sluiten.
- De grendel/afsluiter elektrisch vastlassen aan het huis over de gehele lengte, aan beide langszijden van de magazijnopening.
Een greep uit alle artikelen
- Bijzonder: 8. Opbergen en het gemeenschappelijk gebruik van wapens
- Bijlage. Lijst A: Verboden nabootsingen vuurwapens
- Bijlage. Lijst B: verboden nabootsingen andere wapens
- Bijlage. Bouwkundige maatregelen erkenden
- Nieuwe geluids- en lichtsignalen maken hulpdiensten opvallender
- Bijzonder: 2.5 Onderdelen, hulpstukken en munitie
- Bijzonder: 7. Tijdelijk verhuur van wapens
- Politie redt inbreker van bevriezingsdood
- Bijzonder: 2.7. Verboden en ongewenste wapens
- Bijzonder: 5.1. Startschoten bij sportwedstrijden
| < Vorige | Volgende > |
|---|






