Justitie start campagne Ik draag geen wapen
Het ministerie van Justitie start vandaag de campagne ‘Ik draag geen wapen’. Uit onderzoek blijkt dat jongeren een wapen dragen omdat zij zich dan veiliger voelen. Met de campagne wil het ministerie jongeren ervan bewust maken dat een wapen geen veiligheid biedt maar gevaarlijk is voor henzelf en eerder leidt tot onveilige situaties.
BNN tv-presentator Filemon Wesselink, jongeren en minister Hirsch Ballin van Justitie hebben vandaag het startsein gegeven voor de campagne in discotheek Brothers in Bunnik.
Uit onderzoek dat Intomart GfK in opdracht van het ministerie van Justitie heeft uitgevoerd, blijkt dat jongeren een wapen dragen omdat ze zich dan veiliger voelen, terwijl het dragen van een wapen eerder leidt tot onveilige situaties. Een wapen biedt dus schijnveiligheid. Wapens die jongeren dragen zijn divers; van een mes, boksbeugel tot aan een knuppel. Maar ook een busje deo, nagelvijl of sleutelbos kunnen dienst doen als wapen.
Zie ook:
- Website Ikdraaggeenwapen.nl
Een greep uit alle artikelen
- Overheid start campagne Blijf uit de dode hoek
- Politie pakt valse meldingen harder aan.
- Politie sluit snelweg af om eendjes te redden
- Politie arresteert man met bomdreiging
- 1e Kamer stemt in met harde aanpak rijden onder invloed
- Politie vindt cocaïne in paaseieren
- Herhaling publiekscampagne huiselijk geweld
- Vier bodyguards graag, en wel nu.
- Scheldpartij tegen politie baart Kamer zorgen
- Politie pakt Bugatti van verwend kind af
| < Vorige | Volgende > |
|---|





