Parkeren op de openbare weg in een woonerf

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gebruikersavatar
Tony999
Infopolitie Gast
Geslacht: Geen opgegeven

Parkeren op de openbare weg in een woonerf

Berichtdoor Tony999 » 22 Apr 2010 11:09

Ik woon in een straat die als woonerf aangemerkt is.
In de straat zijn slechts enkele parkeervakken aangelegd.
Iedereen heeft de mogelijkheid om de auto's op eigen terrein te parkeren, want ieder huis heeft (minimaal) 2 parkeerplaatsen op eigen terrein.
Mijn buren hebben echter zo'n groot wagenpark, dat er continue 2 auto's op de openbare weg (dus niet in parkeervakken) geparkeerd staan. Ik vind dit geen gezicht, en het hindert het verkeer.
Is deze manier van parkeren toegestaan?

Gebruikersavatar
van the Hill
Inventaris
Inventaris
Berichten: 1894
Lid geworden op: 29 Mei 2008 23:38
Roepnaam: Andy
Geslacht: Man
Leeftijd: 35
Contact:

Re: Parkeren op de openbare weg in een woonerf

Berichtdoor van the Hill » 22 Apr 2010 11:16

Nee, althans als ik uw verhaal goed begrijp.

je mag niet Binnen een erf parkeren anders dan op daarvoor bestemde parkeerplaatsen. R478 60 euro.

Als uw beschrijving een structureel probleem is, meerdere mensen doen het, dan kunt u uw verhaal kwijt aan de plaatselijke politie van uw verzorgingsgebied.

Wellicht is het mogelijk om de overtreders eerst zelf aan te spreken.
Blijkt daarbij dat het bestaan van ernstige bezwaren op relatief lichte gronden mag worden aangenomen.

Gebruikersavatar
rai
Moderator
Moderator
Berichten: 6934
Lid geworden op: 06 Jul 2004 21:54
KMAR
Locatie: Regio Rotterdam Rijnmond
Geslacht: Man
Leeftijd: 42
Contact:

Re: Parkeren op de openbare weg in een woonerf

Berichtdoor rai » 22 Apr 2010 11:18

Als de straat valt binnen de werking van bord G5, dan is parkeren alleen toegestaan binnen de aangegeven vakken.

Bord G5.png


De wettelijke tekst daarbij:

Wetstekst
Artikel 46 RVV 1990

1. Het is bestuurders van een motorvoertuig verboden binnen een erf te parkeren anders dan op parkeerplaatsen die als zodanig zijn aangeduid of aangegeven.

2.Indien het erf tevens is aangeduid als parkeerschijf-zone, is ten aanzien van het parkeren van voertuigen artikel 25 van toepassing.



Kortom, wettelijk gezien is dus niet toegestaan.

Alleen heeft u hier al met uw buurman over gesproken ???
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen te bekijken van dit bericht.

Gebruikersavatar
zijlvaart67
Moderator
Moderator
Berichten: 10806
Lid geworden op: 31 Jul 2003 20:18
Agent
Roepnaam: העזה
Geslacht: Man
Leeftijd: 48
Contact:

Re: Parkeren op de openbare weg in een woonerf

Berichtdoor zijlvaart67 » 22 Apr 2010 11:19

Nee, strikt juridisch gezien, absoluut niet...

In een woonerf mag immers uitsluitend in parkeervakken worden geparkeerd. Dat er daarnaast, ook op priveterrein wordt geparkeerd, is juridisch niet tegen te houden, maar de doelstelling is dat er uitsluitend op aangewezen plekken wordt geparkeerd.
Wetstekst
Artikel 46
1. Het is bestuurders van een motorvoertuig verboden binnen een erf te parkeren anders dan op parkeerplaatsen die als zodanig zijn aangeduid of aangegeven.

'You are a loaded gun, but only the enemy pulls the trigger...'
Eyal Yanilov (hoofdinstructeur Krav Maga)

Krav Maga

העבר שלי הוא כהה כמו העתיד שלי


Terug naar “Archief Stel uw vraag als Gast”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], Yahoo [Bot] en 1 gast

 

Aanmelden  •  Registreer