leeftijd kids voorin auto en vanaf welke lengte?

In dit forum staan de afgesloten onderwerpen uit Stel uw vraag als Gast.

Moderator: Moderatorteam

Gebruikersavatar
borghans
Infopolitie Gast
Geslacht: Geen opgegeven

leeftijd kids voorin auto en vanaf welke lengte?

Berichtdoor borghans » 27 Feb 2008 12:02

leeftijd kids voorin auto en vanaf welke lengte?

Gebruikersavatar
ThunderSTreak
Blijvertje
Blijvertje
Berichten: 5198
Lid geworden op: 18 Jul 2004 16:06
Adviseur Veiligheid
Vademecum
Voorbeeldburger
Locatie: Ulvenhout
Geslacht: Man
Leeftijd: 56
Contact:

Re: leeftijd kids voorin auto en vanaf welke lengte?

Berichtdoor ThunderSTreak » 27 Feb 2008 12:12

Een exact antwoord op uw vraag vind u hier

Makkelijker kunnen wij het niet maken. :wink:
Met vriendelijke groet,

ThunderSTreak
Afbeeldingdrive safe4safetyAfbeelding

Gebruikersavatar
rai
Moderator
Moderator
Berichten: 6934
Lid geworden op: 06 Jul 2004 21:54
KMAR
Locatie: Regio Rotterdam Rijnmond
Geslacht: Man
Leeftijd: 42
Contact:

Re: leeftijd kids voorin auto en vanaf welke lengte?

Berichtdoor rai » 27 Feb 2008 12:31

Om antwoord op uw vraag te geven, pakken we gewoon de wettelijke bepalingen.
Daar staat precies wat wel en niet mag.

De basis ligt in artikel 59, leden 1, 2 en 3 van het RVV.

Wetstekst
Artikel 59, lid 1 Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990

1. Bestuurders van een motorvoertuig of een bromfiets en hun passagiers maken gebruik van de voor hen beschikbare autogordel. Passagiers die jonger zijn dan 18 jaren en met een lengte van minder dan 1,35 meter, maken gebruik van een voor hen geschikt kinderbeveiligingssysteem dat is voorzien van een goedkeuringsmerk als bedoeld in artikel 22, vierde lid, van de wet. Wanneer de zitplaatsen die bestemd zijn voor passagiers voorzien zijn van autogordels, worden op deze zitplaatsen niet meer passagiers vervoerd dan er autogordels aanwezig zijn.


Dit artikel zegt dus dat kinderen jonger dan 18 en kleiner dan 1.35 meter alleen maar vervoert mogen worden op een zitplaats met gordel EN zitten in een kinderbeveiligingsmiddel.
Dit geldt dus voor zowel de stoel aan passagierszijde als op de achterbank(en).


Wetstekst
Artikel 59, lid 2 Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990

2. Met de in het eerste lid genoemde voertuigen die niet zijn uitgerust met een autogordel of kinderbeveiligingssysteem als bedoeld in het eerste lid, worden geen passagiers vervoerd die jonger zijn dan 3 jaren en worden passagiers in de leeftijd van 3 tot 18 jaren met een lengte van minder dan 1,35 meter op een andere zitplaats dan een van de voorste zitplaatsen vervoerd.


Dit lid zegt dat als er geen gordels in de auto zitten (bij bv. oldtimers), kinderen tot 3 jaren helemaal niet vervoerd mogen worden.
Kinderen van 3 tot 18 jaar, kleiner dan 1.35 mogen alleen maar achterin zitten, dus NIET voorin.


Wetstekst
Artikel 59, lid 3 Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990

3. Passagiers die jonger zijn dan 18 jaren, worden niet in een naar achteren gericht kinderzitje op een passagierszitplaats met een voorairbag vervoerd, tenzij deze airbag is uitgeschakeld of automatisch op toereikende wijze wordt uitgeschakeld.


Dit lid zegt dat kinderen onder de 18 niet voorin mogen zitten als zij gebruik maken van een kinderzitje, waarbij ze achteruit zitten en de aitbag is ingeschakeld.
Denk hierbij aan bv. een maxicosy voor babies, die mogen dus niet voorin staan met ingeschakelde airbag.


Terug naar “Archief Stel uw vraag als Gast”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot] en 2 gasten

 

Aanmelden  •  Registreer